Video Gastroscope Olympus mod. GIF-XQ240

Video Gastroscope Olympus mod. GIF-XQ240
Available quantity:1
or
Call +39.0422.609650
Description
Video Gastroscope Olympus mod. GIF-XQ240 with valves and scope case. Compatible with: • Video processor Olympus CV-200 • Video processor Olympus CV-230 • Video processor Olympus CV-240 • Video processor Olympus CV-260 Shipped in 10/15 working days
Specifications
| Manufacturer | OLYMPUS |
| Model | GIF-XQ240 |
| Condition | Refurbished |
| Stock Number | V2581 |
| Diameter | 9.0 mm |
| Working length | 103 cm |
| Biopsy channel | 2.8 mm |
| Pieces per pack | 1 |
| Warranty | 3 months |
